Obsah,
 • Proč bych si měl koupit robotický vysavač?

  Chcete mít čisté podlahy, ale neradi vysáváte? Pak je Neato robotický vysavač právě pro vás, protože Neato bude vysávat za vás. Stisknete tlačítko pro spuštění vysávání nebo nastavte časový plán úklidu jednou za tři, čtyři dny nebo každý den pokud máte domácí zvířata nebo je vás doma hodně. Koho u vás doma baví vysávat? Nechte to za vás udělat Neato a věnujte se tomu, co vás opravdu baví. Přesto budete mít stále perfektně čistou domácnost.

  Podívejte se na video: Neato XV Signature a Neato XV Signature Pro
   

 • Je Neato pro mě?

  Máte domácí zvíře? Neato pomůže udržet váš domov bez chlupů a alergenů. Chcete vysát prach pod postelí, ale nedosáhnete tam? Nechte to udělat Neato. Neradi vysáváte, ale máte rádi čisté podlahy, když se vracíte domů? Pak je Neato vysavač právě pro vás.

  Aby byl robot Neato šťastný, stačí mu pouze jemná a láskyplná péče. Pokud budete Neata udržovat a čistit, bude vaše přátelství dlouhé, úspěšné a váš domov bude perfektně čistý.

 • Proč je Neato vysavač lepší než jiné vysavače?

  Neato při vysávání odvádí lepší práci: je inteligentnější, výkonnější a má větší kapacitu zásobníku než jiné robotické vysavače.

  Inteligentní
  Svým laserem naváděným mapování a navigačním systémem, Neato plochu skenuje a pak systematicky vysává. Ostatní roboti náhodně narážejí po místnosti. Neato je také rychlejší, vysává třikrát až čtyřikrát rychleji než ostatní roboti. Podívejte se na toto video, které roboty porovnává vedle sebe. Neato na rozdíl od jiných robotických vysavačů dokáže vysát více pokojové prostory nebo rozsáhlá podlaží. Neato ví, kdy mu dochází baterie, automaticky se dobije a pak pokračuje ve vysávání přesně od místa, kde úklid přerušil.

  Sací výkon
  Neato nabízí nejsilnější sací výkon ze všech robotických vysavačů na trhu. Jeho velký filtr zachytí mikro-alergeny a prach bez ztráty sacího výkonu. Neatova hranatá příď a malá výška mu dovoluje vysávat pod nábytkem, v rozích a v blízkosti stěn.

  Kapacita
  Netův extra velký, bezsáčkový zásobník prachu je pohodlný a šetrný k životnímu prostředí. Neato má delší kartáč, větší filtr a větší zásobník prachu než ostatní robotické vysavače. Neato kartáče vyčistí všechny druhy podlah včetně koberců.

  Podívejte se na video: Neato robotický vysavač - porovnání

  Podívejte se na video: Neato vs Roomba - Rob Enderle prohlašuje, Neato je nejlepší robotický vysavač!
   

 • Jaké jsou výhody metodického lineárního vysávání proti náhodnému narážení dokola místnosti u jiných robotů?

  Neato robot vysává stejně jako vy. Pomocí inteligentního vzoru si Neato zvolí svůj pohyb. Proto vysaje celou podlahu rychleji, s úsporou energie a důkladněji než ostatní robotické vysavače.

  Neato vysávání ve vzoru lineárních, překrývajících se čar je účinnější než narážení dokola místnosti u jiných robotů. Narážení dokola totiž zapříčiňuje, že na některá místa podlahy se dostane robot vícekrát a na jiná místa pouze jednou. Na některá místa možná nedojde vůbec. Tento způsob navigace je ztrátou času a energie. Neato vysává třikrát až čtyřikrát rychleji než jiné robotické vysavače.

  Vzhledem k tomu, že Neato robot vydává méně energie na pohyb, může použít více energie na sací výkon, který je mnohem silnější než u jiných robotických vysavačů. Tím získáte čistší podlahy.

  Podívejte se na video: Neato robotický vysavač s převratnou laserovou navigací
   

 • Jaké typy podlah Neato vysává?

  Neato funguje skvěle na všech typech podlahových krytin včetně koberců, tvrdého dřeva, linolea, vinylu a dlaždic.

 • Co znamená „inteligentní vysávání“?

  Robot Neato využívá vestavěné inteligence pro určení, jak nejefektivněji jednotlivé místnosti vysaje. Robot místnost laserem naskenuje a vytvoří si její mapu. Pak zvolí nejlepší možnou cestu a začne metodicky vysávat tam a zpět ve vzoru lineárních, překrývajících se čar.

  Protože mapa zahrnuje stěny, dveře a jiné překážky, robot Neato se vyhne většině nábytku a stěn na rozdíl od jiných, dokola narážejících robotických vysavačů. Neato vysávání metodou lineárních čar také šetří energii a čas.

 • Jak velkou plochu robot vysaje?

  Neato vysává dobře malé i velké plochy. Při vysávání velkých ploch si automaticky dobije své baterie, pokud to během úklidu potřebuje. Když si sám baterie dobije, vrátí se pak zpět pokračovat od místa, kde vysávání přerušil. Skutečnosti jako množství nábytku v místnosti nebo typy podlah ovlivňují, jak rychle a jak velkou plochu Neato vysaje. Protože voda může poškodit elektroniku robota, musí být Neato používán výhradně uvnitř bytů a budov.

 • Jak dlouho Neatu trvá vysát jeden pokoj?

  Při testu v místnosti 2,5 x 3,7 metrů ji Neato vysál třikrát až čtyřikrát rychleji než ostatní robotické vysavače. Doba za jakou Neato místnost vysaje, závisí na její velikosti a množství nábytku.

  Podívejte se na video: Neato robotický vysavač - porovnání
   

 • Vysaje Neato pod mým veškerým nábytkem?

  Neato vysaje pod jakýmkoli nábytkem, pod kterým je mezera větší
  než 10 cm.

 • Vysaje Neato mokrou podlahu?

  Nepoužívejte Neato na mokrou podlahu a udržujte jej mimo dosah vody. Vlhkost může poškodit elektroniku robotického vysavače a způsobit jeho poruchu. Před vysáváním přesuňte misky zvířat obsahující vodu a podnosy pokojových rostlin s vodou nebo použijte hraniční pásku, abyste robota ochránili od styku s vodou.

 • Jak na Neato reagují domácí zvířata?

  Většina uživatelů Neata říká, že zvířata spíše projevují zájem o Neata a nezdá se, že by je obtěžoval. Některá zvířata si s ním dokonce chtějí hrát! Neato se často sám v některých domácnostech stává domácím mazlíčkem a dostane i jméno.

 • Kde mohu Neato vysavač koupit?

  Vysavače Neato Robotics jsou dostupné u prodejců po celé ČR. Seznam prodejců a webových stránek, kde si můžete Neato vysavače koupit najdete ZDE.

 • Jak mohu kontaktovat Neato zákaznickou linku?

  Pokud vám nebude něco jasné, zavolejte +420 222 703 255, napište email na info@toprobotics.eu nebo najděte odpověď v Často kladených otázkách.

  V Neato zákaznickém centru pracují sympatičtí profíci, kteří vám rádi podají pomocnou ruku.

 • Jak poprvé zprovoznit své Neato?

  Začněte odstraněním ochranných fólií z LCD displeje Neata a z nabíjecí základny. Poté připojte nabíjecí základnu do elektrické zásuvky.

  Zkontrolujte, zda jsou připojeny baterie. Většina nových robotů dorazí s odpojenou baterií pro uchování její energie. Baterie můžete připojit dvěma způsoby:
  1) Pokud má váš Neato vypínač On / Off v prostoru zásobníku prachu, tak jej vyjměte. Spínač zatlačte dolů do polohy ON a zásobník prachu vložte zpět.
  2) Pokud jste s robotem obdrželi sadu šroubováků, tak s jejich pomocí odšroubujte dvířka krytu baterií a baterie zapojte podle pokynů v Návodu k obsluze.

  Položte robota na nabíjecí základnu k plnému nabití. Neato je připraven k vysávání, až svítí zelené nepřerušované kontrolní světlo.

  Kalibrací baterií dosáhnete jejich maximální kapacity! Kalibrace baterií je moc důležitá. Robota nechejte nabíjet minimálně 10 hodin, nejlépe celou noc. Zapněte robota a nechejte jej uklízet několikrát za sebou, dokud se zcela nevybije. Tento postup opakujte 5x. Více informací v návodu k použití str. 2.

  Zapněte Neata stisknutím tlačítka START. Vyberte jazyk podle pokynů na LCD displeji a stisknutím tlačítka START začne Neato vysávat.

 • Jak připravit svůj byt nebo dům před použitím Neata?

  Stejně jako když vysáváte klasickým vysavačem, odstraníte věci, které by mohly vysávání překážet. Udělejte to stejně tak pro Neata.

  Vykliďte prostor – z podlahy odstraňte např. hračky nebo jiné předměty. Podívejte se, zda na podlaze neleží malé předměty, jako jsou náušnice či připínáčky, které mohou uvíznout v kartáči vysavače. Z podlahy odstraňte nebo zafixujte kabely a šňůry. Zastrčte pod koberec jeho okrajové střapce. S krátkými střapci se Neato obvykle vypořádá.

  Dejte si pozor na vodu - přesuňte misky zvířat obsahující vodu a podnosy pokojových rostlin s vodou, abyste robota ochránili od styku s vodou a zabránili poničení elektroniky robota.

  Použijte hraniční pásku - položte proužky pásky na podlahu do míst, kde nechcete, aby robot vysával. Hraniční páskou zablokujte schodiště, pokud je pokryto hustým kobercem, ten může zakrýt senzory proti pádu. Schodiště pokryta běžnými koberci jsou v pořádku a nemusíte je blokovat hraniční páskou.

 • Kde mám postavit nabíjecí základnu, aby ji robot vždy našel?

  Nabíjecí základna musí být umístěna u zdi v blízkosti zásuvky. Základna musí být umístěna nejméně 1 metr od rohu místnosti, 1 metr daleko od dveří a musí mít přibližně 1 metr volného prostoru před základnou pro dokování a správnou funkčnost. Nabíjecí základna by neměla být skryta za nábytkem nebo ve stísněném prostoru. Také ji nestavte do míst, kde je trvalé sluneční záření. Nejlepší výsledky robot dosáhne, když základnu umístíte tam, kde ji Neato uvidí z různých koutů místnosti.

 • Jak začnu s Neatem vysávat? Co dělat v případě, když LCD displej není zapnutý?

  Pokud displej nesvítí, stiskněte tlačítko START, aby se Neato probudil. Stiskněte tlačítko START podruhé pro zahájení vysávání podlahy. Robot může začít vysávat z jeho nabíjecí základny nebo kdekoli budete chtít, aby začal. Pokud začne od základny, tak se po ukončení úklidového cyklu na ni vrátí. Neato odvede důkladnou práci bez ohledu na to, kde začal.

  Robota můžete také naprogramovat pro automatické vysávání ve vaší nepřítomnosti. Jak časový plán úklidu nastavit se dozvíte v Průvodci rychlým startem.

 • Jakým způsobem Neata nejlépe přenášet?

  V horní části Neata se nachází rukojeť. Uchopte držadlo prsty směrem k nárazníku. Robota můžete zvednout a přenést jej do jakékoliv místnosti, kterou chcete vyčistit. Položte robota na podlahu a stiskněte tlačítko START. Robot se po dokončení úklidového cyklu automaticky vrátí na základnu v případě, že ji během úklidu lokalizoval. Pokud ne, vrátí se na místo, kde úklidový cyklus začal.

 • Jak funguje navigační technologie Neata?

  Neato používá sofistikovaný laserový snímač vzdálenosti. Tato technologie dává robotovi 360-ti stupňový pohled na jeho okolí, takže je možné, aby si vytvořil mapu místnosti. Odhalil stěny, dveře, nábytek a jiné překážky až do vzdálenosti 15 metrů. Tato sofistikovaná mapovací schopnost umožňuje Neatovi vyhnout se překážkám, které ostatní roboti mohou rozpoznat pouze tím, že do nich narazí. Když Neato začíná vysávat, tak si pokaždé vytvoří novou mapu, aby reagoval na případné změny v prostoru.

  Podívejte se na video: Neato robotický vysavač s převratnou laserovou navigací
   

 • Co znamená „inteligentní vysávání“?

  Robot Neato využívá vestavěné inteligence pro určení, jak nejefektivněji jednotlivé místnosti vysaje. Robot místnost laserem naskenuje a vytvoří si její mapu. Pak zvolí nejlepší možnou cestu a začne metodicky vysávat tam a zpět ve vzoru lineárních, překrývajících se čar.

  Protože mapa zahrnuje stěny, dveře a jiné překážky, robot Neato se vyhne většině nábytku a stěn na rozdíl od jiných, dokola narážejících robotických vysavačů. Neato vysávání metodou lineárních čar také šetří energii a čas.

 • Jak dlouho Neatovi trvá vysát jeden pokoj?

  Při testu v místnosti 2,5 x 3,7 metrů ji Neato vysál třikrát až čtyřikrát rychleji než ostatní robotické vysavače. Doba za jakou Neato místnost vysaje, závisí na její velikosti a množství nábytku.

  Podívejte se na video: Neato robotický vysavač - porovnání
   

 • Jak velkou plochu robot vysaje?

  Neato vysává dobře malé i velké plochy. Při vysávání velkých ploch si automaticky dobije své baterie, pokud to během úklidu potřebuje. Když si sám baterie dobije, vrátí se pak zpět pokračovat od místa, kde vysávání přerušil. Skutečnosti jako množství nábytku v místnosti nebo typy podlah ovlivňují, jak rychle a jak velkou plochu Neato vysaje. Protože voda může poškodit elektroniku robota, musí být Neato používán výhradně uvnitř bytů a budov.

 • Vysaje můj Neato více místností najednou?

  Více místností najednou? Pro Neata žádný problém. Mezi místnostmi se pohybuje automaticky a navíc se sám dobije, když mu dojde baterie. Díky tomu dokáže vysát více místností najednou.

  Podívejte se na video: Neato robotický vysavač s převratnou laserovou navigací
   

 • Jaké nečistoty Neato robot vysaje?

  Neato vysaje běžné domácí znečištění jako špínu, zvířecí chlupy, drobky, prach a další. Srdce každého Neata tvoří velmi výkonné sání na rozdíl od jiných robotických vysavačů, které víceméně pouze zametou.

  Podívejte se na video: Neato XV Signature a Neato XV Signature Pro
   

 • Proč robot nevysává při návratu do své základny?

  Při návratu na základnu robot systém vysávání vypíná z důvodu úspory energie.

 • Co když nechci, aby můj Neato určitou oblast vysával? Co je to Hraniční páska?

  Pokud nechcete aby Neato vysával určitou místnost nebo prostor, můžete „zavřít dveře“ nebo použít hraniční pásku, která je součástí balení. Před vysáváním položte hraniční pásku na rovnou podlahu tam, kde nechcete, aby robot vysával. Když pásku robot rozpozná, tak se oblasti vyhne.

 • Vysaje Neato pod mým veškerým nábytkem?

  Neato vysaje pod jakýmkoli nábytkem, pod kterým je mezera
  větší než 10 cm.

 • Co mám dělat, když chci vysát horní patro?

  Pokud Neata používáte obvykle v přízemí a chcete vysát horní patro, jednoduše jej přeneste na požadované místo a zapněte ho. Jakmile robot dokončí úklid, vrátí se do výchozího bodu tam, kde jste robota prvně spustili. Případně si můžete dokoupit druhou Nabíjecí stanici, tak abyste mohli robota automaticky nabíjet v každém patře.

 • Co znamenají jednotlivé barvy světelného indikátoru?

  Světelný indikátor stavu je ve tvaru oblouku kolem tlačítka START.
  Svítí-li zeleně – robot je plně nabitý a připravený k vysávání.
  Bliká-li zeleně – robot je pouze částečně nabitý, ale může kdykoli začít vysávací cyklus.
  Bliká-li oranžově - robot se nabíjí a nelze spustit nový vysávací cyklus do doby, než se rozsvítí zeleně.
  Svítí-li oranžově – robot nelze spustit. Přečtěte si LCD displej co je potřeba udělat, aby byl robot připraven vysávat

 • Jaká je maximální výška překážky, přes kterou Neato přejede?

  Neato překoná překážky jako např. prahy nebo změny povrchu podlahy do výšky 1,9 cm až 2,5 cm.

 • Co znamená Úklidový režim pozastaven?

  Pokud Neatovi při úklidu začne docházet baterie, vrátí se do své Nabíjecí základny dobít. Během nabíjení je na LCD displeji Neata napsáno „Úklidový režim pozastaven". Když je opět plně nabitý, vrátí se do místa, kde naposledy skončil a bude pokračovat v úklidu. Pokud se baterie opět při vysávání vybije, budou se kroky opakovat až do vysátí celého prostoru. Neato si pamatuje všechny mapy místností, co vysával. Je dost inteligentní, aby si pamatoval, který prostor zbývá vysát, i když je v režimu „Úklid pozastaven“.

 • Co když se během vysávání robota něco v místnosti změní? Např. posune se židle nebo v ní chodí člověk?

  Neato se dokáže změnám v místnosti přizpůsobit. Například, když během vysávání do místnosti vejde zvíře nebo člověk. Je však možné, že robotův navigační systém bude ovlivněn, pokud se v místnosti přemístí nábytek nebo se během úklidového cyklu otevřou nebo zavřou dveře.

 • Jak Neato dokuje na nabíjecí základnu?

  Robot používá svůj navigační systém pro dokování a automatické nabití baterií. Vysavač najde nabíjecí základnu automaticky a přijede k jejímu středu, rovnou částí vpřed. Pak se otočí k základně zaoblenou stranou a pomalu nacouvá k nabíjecí základně, až s ní získá nabíjecí kontakt.

 • Jak Neato automaticky nabíjí baterie?

  Neato roboti mají zabudovaný laserový naváděcí systém, který jim umožňuje vysávat velké plochy a automaticky se dobíjet. Pokud Neato v průběhu vysávání základnu objeví, tak se na ni vrátí po skončení úklidu nebo při potřebě dobití baterií. Jestliže Neato začal vysávat mimo základnu a v průběhu vysávání základnu neobjeví, tak se vrátí na místo, kde úklidový cyklus původně začal. Neato baterie dobíjí až dvakrát během úklidového cyklu a až třikrát během cyklu vysává.

 • Co dělat v případě, že Neatu dojdou baterie během úklidového cyklu?

  Pokud Neatu při vysávání místnosti dojdou baterie, automaticky se vrátí na svou nabíjecí základnu pro dobití baterií na takovou dobu, dokud bude opět schopen vysávat. V případě potřeby se Neato vrátí k dokončení úklidu od místa, kde naposledy přestal. Robot se ujistí, aby dosáhnul určitého překrytí při vysávání u místa, kde přestal, aby zajistil pokrytí celé plochy. Neato baterie dobíjí až dvakrát během úklidového cyklu a až třikrát během cyklu vysává.

 • Jaká je doporučená doba nabíjení?

  Robot se do plna nabíjí 2 - 3 hodiny. Až je baterie plně nabitá, na Neatu se rozsvítí zelené nepřerušované kontrolní světlo. Existují různé faktory, které ovlivňují dobu nabíjení baterií:

  • Jak moc jsou baterie vybité před začátkem nabíjení. Pokud jsou téměř vybité, tak se doba nabíjení přiblíží k 3 hodinám. Pokud jsou baterie vybité jen částečně, bude dosažení plné kapacity trvat kratší dobu.

  • Teplota v místnosti, kde se nabíjí. Váš robot se rychleji nabije na tvrdém povrchu v chladné a suché místnosti. Během horkého dne a na koberci se dá předpokládat, že nabíjení bude trvat déle.

  Před prvním použitím Neata doporučujeme baterie nabíjet přes noc. Následně doporučujeme nechat Neata vysávat 5 kompletních cyklů od plného nabití baterií až do úplného vybití baterií. Takto dosáhnete největšího výkonu kapacity vašich baterií.

 • Jak dlouho baterie vydrží?

  Běžná provozní doba Neata je 40 až 60 minut v závislosti na typu podlahy. Tvrdé podlahy vydrží robot vysávat o něco déle než koberce.

 • Jak mohu získat co nejvíce ze svých baterií?

  Neato baterie můžete znovu kalibrovat s cílem zvýšit jejich kapacitu a prodloužit dobu vysávání mezi nabíjením. Překalibrování baterií doporučujeme zvážit v těchto případech:
  • Neato robot je nový
  • Baterie jsou nové
  • Aktualizovaný software
  • Váš úklidový prostor je rozšířen

  Pro novou kalibraci baterií postupujte podle těchto pokynů:
  1. Vypněte všechny nastavené časové plány úklidu
  2. Obnovte baterie tak, že půjdete do menu-> PODPORA-> nová baterie.
  3. Umístěte robota Neato na jeho nabíjecí základnu přes noc, pro zajištění plného nabití.
  4. Zapněte robota a nechte jej vysávat do doby, dokud dokončí vysávání maximální plochy, kterou budete kdy vysávat (např. celý dům) nebo dokud robot na LCD displeji zobrazí hlášení "Vybitá baterie" a je třeba ji dobít.
  5. Umístěte robota na jeho nabíjecí základnu pro plné nabití do doby, až bude zelené kontrolní světlo nepřerušovaně svítit.
  6. Robota zapněte jako napoprvé (bod 4) a nechte jej vysávat až do úplného vybití baterií.
  7. Postup od plného nabití do úplného vybití opakujte nejlépe 5x.
  8. Pokud se doba vysávání prodloužila na déle než 40 minut, byly baterie kalibrovány.
  9. Pokud se doba vysávání neprodlouží ani po 5ti cyklech od plného nabití do úplného vybití, kontaktujte prosím Neato zákaznickou linku.

 • Mám 3 velké otevřené vzájemně propojené místnosti. Do které místnosti je nejvhodnější nabíjecí základnu umístit?

  Nabíjecí základnu vyzkoušejte položit na několik různých míst a zjistěte, které z nich Neato preferuje. Bez ohledu na to, kde základnu umístíte, Neato by měl být schopen uklidit celý prostor. Mezi různým umístěním nabíjecí základny mohou být nepatrné rozdíly v práci Neata, ale koncový výsledek bude vždy stejný. Perfektně uklizeno.

 • Co když Neato nemůže najít nabíjecí základnu?

  Pokud úklidový cyklus robota spustíte z jeho nabíjecí základny nebo pokud robot základnu rozpozná během vysávání, tak se na základnu automaticky vrátí pro nabití baterií nebo když dokončí cyklus úklidu. Pokud nebude moci nabíjecí základnu najít, vrátí se na místo, kde úklidový cyklus začal.
  Více informací o tom, kde nejlépe umístit nabíjecí základnu naleznete v Často kladených otázkách v odstavci „Začínáme používat Neato“.

 • Co když se vysavač náhodou přestane dotýkat nabíjecí základny?

  Vysavač má automatickou funkci, která při ztrátě kontaktu s nabíjecí základnou zaručí, že se vysavač s nabíjecí základnou opět spojí. Pokud se vysavač dostane do větší vzdálenosti od nabíjecí základny tak předpokládá, že bude použit pro úklidový cyklus a k nabíjecí základně se nebude snažit vrátit.

 • Můj robot někdy nedokuje do své nabíjecí základny. Co mám dělat?

  Pokud úklidový cyklus robota spustíte z jeho nabíjecí základny nebo pokud robot základnu rozpozná během vysávání, tak se na základnu automaticky vrátí pro nabití baterií nebo když dokončí cyklus úklidu. Pokud nebude moci nabíjecí základnu najít, vrátí se na místo, kde úklidový cyklus začal.

  Když spustíte úklidový cyklus robota z jeho nabíjecí základny, ujistěte se, že základna stojí rovně na podlaze a je kolem ní dostatek místa (1m na každou stranu). Umístěte základnu na otevřené a viditelné místo, kde ji robot „uvidí“. Hustý koberec nebo přímé sluneční světlo mohou zapříčinit ztížené podmínky pro kontakt robota se základnou.

  Nabíjecí základnu zkuste umístit na několik různých míst. Pokud problémy přetrvávají, kontaktujte prosím Neato zákaznickou linku.

 • Někdy se robot snaží na nabíjecí základnu natlačit. Proč?

  Občas se Neatu nezdaří nabíjecí kontakt se základnou, tak zmateně před ní pojíždí. Vezměte suchý hadřík a očistěte nabíjecí kontakty na zaoblené straně robota, a taktéž očistěte kontakty na nabíjecí základně. Ujistěte se, že základna není nakloněna, protože Neato se musí základny dotýkat oběma jeho kontakty. Pro ujištění vyřešení problému, nechte Neata místnost uklidit a zkontrolujte, že se na konci cyklu vrátí na základnu dobít.

 • Vadí mi, když Neatův LCD display během nabíjení v místnosti svítí. Mohu jej vypnout?

  Ano, stiskněte a podržte tlačítko START na 2 až 3 vteřiny. Světlo zhasne. Kontrolní světlo můžete také vypnout pomocí tlačítka Menu a šipek. Vyberte Podpora / Nastavení LED.

 • Jak na Neatu nastavím čas?

  Čas na vysavači nastavíte pomocí LCD displeje:
  1. Stiskněte tlačítko umístěné pod displejem a zvolte MENU.
  2. Zvolte NASTAV ČAS.
  3. Pomocí šipek nahoru a dolů a dle instrukcí na LCD displeji nastavte den a čas.

 • Jak na Neatu nastavím časový plán úklidu?

  Na Neatu můžete nastavit časový plán úklidu na sedm dní v týdnu. Postupujte podle následujících kroků za snadného použití LCD displeje:
  1. Stiskněte tlačítko pod LCD displejem, vyberte MENU
  2. Zvolte ČASOVÝ PLÁN
  3. Zvolte NASTAVENÍ
  4. Podle pokynů na displeji nastavte nový den nebo změňte čas existujícího časového plánu úklidu

 • Můj robot nevysává v nastaveném čase plánovaného úklidu. Co mám dělat?

  Ujistěte se, že váš robot je plně nabitý. Zkontrolujte čas robota. Pokud čas zobrazuje 00:00, nastavte jej podle pokynů na displeji.

 • Neatův čas ukazuje 00:00. Co se stalo?

  Pokud má robot extrémně nízký stav baterie, dostane se do stavu zastaveného chodu a čas se přenastaví na 00:00. Pro opětovné nastavení času na LCD displeji použijte funkci NASTAV ČAS. Vámi nastavený časový plán úklidu by měl být stále k dispozici.

 • Jak mohu nastavený časový plán úklidu vymazat?

  Pro změnu již existujícího časového plánu úklidu použijte LCD displej a postup podle následujících kroků:
  1. Stiskněte tlačítko pod LCD displejem, vyberte MENU
  2. Zvolte ČASOVÝ PLÁN
  3. Zvolte ODSTRAŇ DEN
  4. Podle pokynů na displeji odstraňte požadovaný den z časového plánu úklidu

 • Jak s Neatem v úklidu dosáhnout nejlepšího výsledku?

  Neato Vám bude nejlépe sloužit, pokud jej budete pravidelně udržovat. Zde je několik rad:
  1. Vyprázdněte zásobník prachu a oprašte filtr po každém vysávání. Také se ujistěte, že vzduchové kanály v oblasti zásobníku prachu jsou bez nečistot.
  2. Čistěte kartáč a ložiska kartáče po každém použití.
  3. Ujistěte se, že nic neblokuje robotův laser v jeho výhledu.
  4. Pravidelně utírejte prach ze senzorů proti pádu a ze senzoru stěn.
  5. Filtr vyčistěte po každém použití a nahraďte jej každé dva až tři měsíce.
  6. Nemyjte robota proudem vody. Pokud je Neato špinavý, použijte čistý měkký hadřík a povrch robota utřete.

 • Jak vyprázdním Neatův zásobník prachu?

  Zásobník prachu je jednoduše přístupný. Postupujte podle následujících kroků:
  1. Vyjměte zásobník prachu umístěný v horní části vysavače.
  2. Vyjměte filtr ze zásobníku prachu.
  3. Vysypte zásobník do koše na odpadky.
  4. Vložte filtr zpět a celý zásobník zasuňte zpět do horní části vysavače.

  Pro dosažení nejlepších výsledků, doporučujeme zásobník prachu vyprázdnit po každém cyklu úklidu.

 • Jak velký je zásobník na prach?

  Zásobník prachu Neato XV má objem 0,66 litrů oproti 0,4 litrů u většiny ostatních robotických vysavačů. Pro dosažení optimálního výkonu vašeho Neato vysavače, doporučujeme často vyprázdnit zásobník prachu, a také často čistit kartáč.

 • Jak vyměnit baterie?

  Novou sadu NiMH baterií můžete koupit ZDE. Chcete-li baterie vyměnit, postupujte takto:
  1. Otočte vysavač vzhůru nohama.
  2. Odšroubujte šrouby dvou obdélníkových krytů na spodní straně robota nacházejících se vedle koleček.
  3. Odpojte konektory baterií a vyjměte je z robota.
  4. Vložte nové baterie a ujistěte se, že jsou dobře napasované.
  5. Připojte konektor baterií ke konektorům robota.
  6. Přišroubujte obdélníkové kryty zpět.
  7. Dejte robota nabíjet na nabíjecí stanici do doby, až se rozsvítí zelené kontrolní světlo.

  Po výměně baterií je nutné, baterie robota znovu kalibrovat! Jak baterie kalibrovat naleznete v Častokladených otázkách v odstavci „Baterie a nabíjecí základna“.

 • Jak mám vyměnit filtr robota?

  Filtr vašeho robota vyměňujte často, asi jednou za tři měsíce, nebo tak, aby váš robot optimálně vysával. Náhradní filtry si můžete koupit ZDE. Chcete-li vyměnit filtr, postupujte takto:
  1. Vyjměte zásobník prachu.
  2. Vyjměte filtr ze zásobníku prachu a nečistoty vysypte do koše.
  3. Vložte nový filtr do zásobníku prachu.
  4. Zásobník prachu vložte zpět do otvoru na horní straně robota.

 • Můžu filtr omýt vodou?

  Ano, filtr můžete omýt tekoucí vlažnou vodou. Nicméně, ztratí své elektrostatické vlastnosti, které pomáhají zachytávat prachové částice. Filtr funguje podobně, jako např. magnet přitahuje kovové částice. Filtr můžete čistit také za pomoci ručního vysavače nebo lepivého válečku na textil.

 • Jak se čistí senzory proti pádu?

  Senzory proti pádu ze schodů či římsy slouží k tomu, aby se robot těmto oblastem vyhnul. Pokud potřebujete senzory proti pádu vyčistit, postupujte takto:
  1. Otočte vysavač vzhůru nohama.
  2. Vložte vatový tampón do okénka senzoru proti pádu.
  3. Lehce očistěte povrch senzoru tampónem. Prach ze senzorů můžete také vyfoukat, pomocí spreje se stlačeným vzduchem.

 • Jaký je rozdíl mezi stěrkou a čepelí kartáče?

  Stěrka - při vysávání tvrdých podlah pomáhá stěrka jako těsnění pro zvýšení tlaku sání. Kartáč s čepelemi tak důkladně posbírá všechen prach a špínu.

  Čepele kartáče – čepele s pomocí tlaku sání posbírají prach a špínu a odvedou je do zásobníku na prach. Čepele mají zářezy, mezi nimiž jsou prodloužené.

 • Jak mám čistit kartáč robota?

  Pro dosažení nejlepších výsledků vysávání, doporučujeme kartáč čistit často. Neato vytváří tak silný podtlak, že většina vlasů a jiných nečistot skončí v zásobníku prachu. Nicméně pokud je na kartáči nahromaděná nečistota nebo vlasy, stačí je rukou odstranit a vhodit do odpadkového koše. Potřebujete-li kartáč z robota vytáhnout, postupujte takto:
  1. Otočte vysavač vzhůru nohama.
  2. Stiskněte dvě pojistky na krytu kartáče a kryt sejměte.
  3. Jemně kartáč vysuňte.
  4. Odstraňte nečistoty z kartáče. Otřete čepele a jádro kartáče mírně vlhkým hadříkem, abyste odstranili prach.
  5. Znovu vložte kartáč do vysavače. Dejte dobrý pozor, abyste dobře vložili ozubení na konci kartáče do řemenu pohánějící kartáč.
  6. Nasaďte zpět kryt kartáče a pojistky zacvakněte.

 • Někdy můj robot vydává skřípající zvuky. Co to znamená?

  Příčinou skřípajících zvuků mohou být namotané vlasy okolo ložiska kartáče. Níže najdete pokyny pro jejich odstranění.

  Čistící postup:
  1. Pevně uchopte válec kartáče
  2. Zatáhněte silně za ozubené kolečko kartáče
  3. Odstraňte vlasy z hřídele kartáče
  4. Ozubené kolečko nasaďte zpět otáčivými pohyby, až se zarovná s válcem kartáče
  5. Na hřídel nasuňte vložku a víčko a zkontrolujte, zda se kartáč volně točí

 • Proč se můj robot někdy sám vypne nebo zapne?

  Zkontrolujte, zda pod zásobníkem prachu není špína. Ta může zásobníku prachu bránit v jeho úplném zasunutí což způsobuje, že se robot při úklidu zastaví. Tento bezpečnostní prvek vysavač zastaví, když senzor rozpozná, že zásobník prachu není správně nebo vůbec vložený. Vibrace během vysávání mohou způsobit, že se zásobník prachu uvolní, senzor sepne a vysavač zastaví. Neato bude pokračovat ve vysávání, jakmile zjistí, že zásobník prachu byl opět správně vložen.

 • Můj robot skáče nebo vibruje při jízdě přes tvrdou podlahu. Co to znamená?

  Může to znamenat, že gumová stěrka kartáče je opotřebovaná. Náhradní díl můžete zakoupit u některého z autorizovaných prodejců nebo ZDE.

 • Jak mohu aktualizovat software robota?

  Aktualizace softwaru je snadná. Všechny informace o aktualizacích najdete ZDE.

  Po aktualizaci softwaru je nutné, znovu kalibrovat baterie robota! Jak baterie překalibrovat naleznete v Častokladených otázkách v odstavci „Baterie a nabíjecí základna“.

 • "Mé vidění je blokováno"

  Ujistěte se, že nic neblokuje Neatův laser. Zkontrolujte, zda jste odstranili ochranný plastový kryt z LCD displeje. Potom stiskněte tlačítko SELECT pro resetování a restartování robota. Pokud se robot úspěšně opět spustí, bude pokračovat v čištění. Pokud se chybové hlášení opakuje, tak pomocí menu zvolte VYPNOUT. Po vypnutí počkejte 10 sekund a poté spusťte cyklus vysávání znovu, stisknutím tlačítka START. Pokud chybové hlášení přetrvává, obraťte se na Neato zákaznickou linku.

 • "Prosím uvolněte cestu"

  Tato chybová hláška se může zobrazit, když nějaký objekt blokuje cestu robota nebo se změnilo prostředí (náhle posunutý nábytek) po tom, co měl robot místnost zmapovanou.
  Další příčinou této zprávy je zvednutí robota během úklidového cyklu (i když je v režimu pauzy) a jeho přesunutí do jiné místnosti nebo alespoň o více než 60cm od místa, kde se nacházel. Pokud tak učiníte, robot se „ztratí“ a nemůže se zorientovat v jeho úklidové mapě. V tomto případě musíte restartovat cyklus čištění a nechat robota pracovat, dokud nedokončí čištění. Chcete-li robota přesunout do jiné místnosti, je třeba nejdříve zrušit stávající cyklus čištění volbou ZASTAV ÚKLID. Pak Neata přesuňte a stiskněte tlačítko START.

  Ostatní příčiny, které mohou způsobit chybnou hlášku "Prosím uvolněte cestu" jsou:
  • Robot potřebuje nabít. Zkontrolujte, zda jsou baterie nabité.
  • Robot se nakloní při najetí na vysoký práh, kabely nebo jiný předmět, a tak může být dezorientovaný. Obvykle se z toho dostane sám. Pokud ne, pomozte mu a stiskněte oválné tlačítko OK pod LCD displejem. Robot by měl pokračovat v úklidu.
  • Robot se zamotá do kabelů. Máte-li ve vaší domácnosti hodně kabelů, robot se do nich může zamotat což způsobí prokluzování jeho koleček. Robot ví, že se nepohybuje, jak by měl, a proto se zastaví. Pokud prostor dovolí, přesuňte robota na jiné místo, ale maximálně 60 cm od místa kde se zastavil. Stiskněte oválné tlačítko OK pod LCD displejem. Robot by měl pokračovat v úklidu.
  • Prověšený materiál. Pokud je robot pod postelí nebo pod nábytkem, může tam být např. shora prověšená matrace, která zakryje Neatovo laserové oko. Někteří zákazníci to řeší umístěním krabice pod prověšené místo.
  • Otevřené prostory. Pokud je Neato umístěn do široce otevřeného prostoru s málo nábytkem, může být dezorientovaný. Doporučujeme robota vzít do uzavřené místnosti s nábytkem a stisknout tlačítko START, abyste se ujistili, že robot vysává. Pokud ano, v otevřené místnosti bude potřeba kolem robota umístit nějaký nábytek, který Neatovi pomůže se v prostoru zorientovat.

 • "Čištění pozastaveno během nabíjení"

  Tato zpráva znamená, že je robot v pozastaveném režimu během úklidu. Toto není chyba! Robot uklidil plochu, kterou zvládne na jedno nabití baterie a dostal se do fáze, kdy baterii potřebuje dobít. Robot ví, že se potřebuje dostat zpět na svou nabíjecí základnu. Během této fáze, si robot pamatuje mapu úklidu, a když bude mít opět dostatek energie, vrátí se na místo, kde úklid přerušil. Během úklidu může dobití proběhnout i vícekrát.

 • "Jsem vypnutý. Prosím zapni mě znovu"

  Robot nebyl schopen úklid dokončit. Zastavte cyklus úklidu. Pro započetí nového úklidového cyklu robota znovu zapněte stisknutím tlačítka START.

 • "Zaseknutý kartáč"

  1. Otočte vysavač vzhůru nohama.
  2. Stiskněte dvě pojistky na krytu kartáče a kryt sejměte.
  3. Jemně kartáč vysuňte a nečistoty odstraňte.
  4. Otřete čepele a jádro kartáče mírně vlhkým hadříkem, abyste odstranili prach.
  5. Znovu vložte kartáč do vysavače. Dejte dobrý pozor, abyste dobře vložili ozubení na konci kartáče do řemene pohánějícího kartáč.
  6. Nasaďte zpět kryt kartáče a pojistky zacvakněte.

  Pokud máte stále problémy, obraťte se na Neato zákaznickou linku.

 • "Pokouším se obnovit polohu"

  Robot se pokusí obnovit svou polohu a pokračovat ve vysávání. Pokud tomu tak není, vyzkoušejte robota v uzavřené místnosti, abyste se ujistili, že místnost vysaje a vrátí se na nabíjecí základnu. Pokud ano tak víte, že jeho navigační systém funguje správně. Můžete také robota při vysávání pozorovat, jestli se v některých místech (práh, kabely, atd.) robot příliš naklání nebo jeho kolečka hodně prokluzují. Pokud ano, bude potřeba robota od vstupu do těchto míst ochránit Hraniční páskou, aby v jednom místě neuvízl příliš dlouho.

 • "Prosím vysypte zásobník prachu"

  Robot Neato vám řekne, aby jste vysypali jeho zásobník prachu. Hláška se objeví proto, že robot již delší dobu vysával. Zásobník na prach vyjměte, špínu vysypte a zásobník znovu zasuňte do vysavače.

  Pokud hláška přetrvává, vymažte ji stisknutím a podržením tlačítka START po dobu 3 vteřin. To uvede robota do režimu spánku. Robota znovu zapněte stisknutím tlačítka Start. Hlášku můžete také zrušit znovu uvolněním a vložením zásobníku prachu.

 • "Zablokované pravé / levé kolo"

  Nečistoty jako jsou vlasy nebo chlupy domácích zvířat mohou uvíznout v kolech robota. Rukou kolo roztočte a ujistěte se, že se volně pohybuje. Odstraňte veškeré nečistoty, které mohou otáčení bránit. Ujistěte se, že robot je plně nabitý, protože nízký stav baterií může ovlivnit motor kola. Pokud chybová hláška přetrvává, obraťte se na Neato zákaznickou linku.

 • "Zablokovaný Ventilátor"

  Odstraňte nečistoty ze zásobníku prachu a vyčistěte veškeré nečistoty z celého ventilátoru. Ujistěte se, že robot je plně nabitý, protože nízký stav baterií může ovlivnit schopnost robota vyčistit nečistoty z ventilátoru. Pokud chybová hláška přetrvává, obraťte se na Neato zákaznickou linku.

 • "Problém Baterií" (0002, 0003, 0004, atd.)


  Chyby 0002, 0008 a 0009
  baterie vašeho robota nejsou správně připojeny. Pro správné zapojení baterií postupujte podle Průvodce rychlým startem. Pokud chybová hláška přetrvává i po správném připojení baterií, obraťte se na Neato zákaznickou linku.

  Chyby 0003 a 0004
  znamenají, že váš robot byl příliš dlouho bez nabíjecí základny a baterie jsou téměř vybité, bez proudu nebo napětí. Baterie Neata znovu nabijte do plna, aby se obnovily. Pokud chybová hláška přetrvává, obraťte se na Neato zákaznickou linku.

  Chyba 0007
  znamená, že váš robot je podchlazený. Byl vystaven teplotám pod bodem mrazu. Přesuňte Neata do teplejšího prostředí. Pokud chybová hláška přetrvává i po ohřátí robota, obraťte se na Neato zákaznickou linku.

 • Jak funguje navigační technologie Neata?

  Neato používá sofistikovaný laserový snímač vzdálenosti. Tato technologie dává robotovi 360-ti stupňový pohled na jeho okolí, takže je možné, aby si vytvořil mapu místnosti. Odhalil stěny, dveře, nábytek a jiné překážky až do vzdálenosti 15 metrů. Tato sofistikovaná mapovací schopnost Neato robotovi umožňuje vyhnout se překážkám, které ostatní roboti mohou rozpoznat pouze tím, že do nich narazí. Když Neato začíná vysávat, tak si pokaždé vytvoří novou mapu, aby reagoval na případné změny v prostoru.

 • Co znamená „inteligentní vysávání“?

  Robot Neato využívá vestavěné inteligence, aby určil, jak nejefektivněji jednotlivé místnosti vysaje. Robot místnost laserem naskenuje a vytvoří si její mapu. Pak zvolí nejlepší možnou cestu a začne metodicky vysávat tam a zpět ve vzoru lineárních, překrývajících se čar.

  Protože mapa zahrnuje stěny, dveře a jiné překážky, robot Neato se vyhne většině nábytku a stěn na rozdíl od jiných, dokola narážejících robotických vysavačů. Vysávání Neato metodou lineárních čar také šetří energii a čas.

 • Někdy robot jede do poloviny místnosti a pak se otočí i přesto, že k protější zdi mu ještě kus zbývá. Proč?

  Robot vysává místnost po částech. Může se rozhodnout místnost rozdělit na menší části na základě toho, jak je v místnosti rozestavěný nábytek nebo podle toho co vidí v jeho zorném úhlu. Obvykle si místnost rozdělí do segmentů o velikosti 5x5 metrů nebo menších.

 • Někdy se robot točí v kruzích. Je všechno v pořádku?

  S největší pravděpodobností je znečištěný senzor stěn. Vezměte si čistý a měkký hadřík nebo vatový tampón a senzor stěn v přední části pravého nárazníku očistěte.

  Tak jako senzory proti pádu, i senzor stěn doporučujeme čistit pravidelně. Frekvence se liší v závislosti na znečištění podlahy a vytížení vysávané plochy bytu nebo domu. Například, pokud máte domácí zvířata, je dobré senzory čistit jednou měsíčně.

 • Někdy se robot třese zleva doprava. Děje se něco?

  To se stane, když se Neatu zasekne nárazník. Pokud se to stane během vysávání, Neata zastavte. Stiskněte nárazník na všech stranách a ujistěte se, že se volně pohybuje.

 • Můj robot spadl ze schodiště. Co mám dělat?

  Nejprve se ujistěte, že senzory proti pádu umístěné na spodní straně robota nezakrývá špína nebo prach. Senzory otřete čistým, měkkým hadříkem nebo vatovým tamponem a odstraňte veškeré nečistoty z okének senzorů. Robota znovu zapněte a pokračujte ve vysávání.

  Pokud má robot i nadále potíže se schodištěm, můžete před schodiště položit hraniční pásku, zvláště pokud je pokryto hustým kobercem, ten může senzory proti pádu zakrývat.

  Senzory proti pádu doporučujeme čistit pravidelně. Frekvence se liší v závislosti na znečištění podlahy a vytížení vysávané plochy bytu nebo domu. Například, pokud máte domácí zvířata, je dobré senzory čistit jednou měsíčně.

 • Můj robot skáče nebo vibruje při jízdě přes tvrdou podlahu. Co to znamená?

  Může to znamenat, že gumová stěrka kartáče je opotřebovaná. Náhradní díl můžete zakoupit u některého z autorizovaných prodejců nebo ZDE.

 • Někdy můj robot vydává skřípající zvuky. Co to znamená?

  Příčinou skřípajících zvuků mohou být namotané vlasy okolo ložiska kartáče. Na obrázku níže najdete pokyny pro jejich odstranění.

  Čistící postup
  1. Pevně uchopte válec kartáče
  2. Zatáhněte silně za ozubené kolečko kartáče
  3. Odstraňte vlasy z hřídele kartáče
  4. Ozubené kolečko nasaďte zpět otáčivými pohyby, až se zarovná s válcem kartáče
  5. Na hřídel nasuňte vložku a víčko a zkontrolujte, zda se kartáč volně točí

 • Můj robot nerozpozná hraniční pásku položenou na podlaze. Co mohu dělat?

  Hraniční páska musí ležet rovně na podlaze, aby ji robot rozpoznal.

 • Neato nevysaje celou místnost a přemístí se do jiné místnosti. Je to normální?

  Protože navigace robota mapuje místnost po 3 až 5 metrů velkých segmentech, nemusí robot místnost dokončit a přesune se do další místnosti. Neato si pamatuje plochu kterou již vysál, a kterou ještě vysát potřebuje. Jednoduše se na vynechaná místa vrátí a vysaje tam, dokud nedokončí všechny plochy místností jemu přístupných.

 • Robot někdy používá jinou cestu při vysávání podlahy.

  Při každém novém spuštění Neato využívá své inteligence, místnost zmapuje a zvolí nejlepší postup vysávání.

 • Můj robot uvízl pod pohovkou, ale nakonec se osvobodil. Je to normální?

  Neato obvykle ví, jak se z pasti dostat ven. Jakmile si robot uvědomí, že uvízl, sám se z toho dostane.

  Někdy mohou být postelové matrace nebo pohovky vespod prověšené. Pokud se robot dostane do oblasti prověšení, může to zaslepit Neato laserové oko a robot tam uvízne. Jako prevenci můžete pod povislé místo zasunout např. krabici. Také můžete místo označit hraniční páskou, aby se Neato pod nábytek nedostal.

 • Proč Neato někdy narazí do zdi nebo do objektů?

  I když se Neato objektům vyhýbá, tak někdy do něčeho ťukne. Robot „vidí“ pouze paprskem laseru a objekty pod jeho úrovní „zraku“ nerozpozná. Množství slunečního světla v místnosti, barva, textura, anebo výška objektu může chování robota také ovlivnit. Například lesklé předměty a zrcadla mohou ovlivnit výkonnost laserového navigačního systému robota.

 • Co když se během vysávání robota něco v místnosti změní? Např. posune se židle nebo v ní chodí člověk?

  Neato se dokáže změnám v místnosti přizpůsobit. Například, když během vysávání do místnosti vejde zvíře nebo člověk. Je však možné, že robotův navigační systém bude ovlivněn, pokud se v místnosti přemístí nábytek nebo se během úklidového cyklu otevřou nebo zavřou dveře.

 • Mohu Neato během vysávání přesouvat?

  Pokud potřebujete Neato robota přesunout do jiné místnosti v průběhu vysávání, ukončete cyklus úklidu stiskem tlačítka PAUZA a zvolte ZASTAVIT UKLID. Jinak by robot nemohl dokončit započatý cyklus. Poté můžete robota přenést. Obecně doporučujeme Neata během úklidového cyklu nepřesouvat o více než 60 cm.Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace