Obsah,Kalibrace baterií nového vysavače Rekalibrace používaných baterií Instalace nových baterií


 V tomto návodu najdete užitečné rady jak správně zacházet s NiMH bateriemi, tak aby vám co nejdéle vydržely. NiMH baterie používají modely Neato XV Signature a Neato Botvac 70,75,85, D75 a D85. 

 


 

Kalibrace baterií nového vysavače   

1) Pro zajištění plného nabití, umístěte robota Neato na jeho nabíjecí základnu na 10-12 hodin, nejlépe přes noc. I když bude svítit nepřerušovaně zelená (indikuje plné nabití), přesto nechte robota stále na nabíjecí základně a vyčkejte, než uplyne 10-12 hodin.

2) Zapněte robota a nechte jej vysávat nejlépe maximální plochu, například celý dům nebo byt. Pokud robot úklid celého prostoru nedokončí a na LCD displeji zobrazí hlášení "Úklid přerušen jedu se nabít", tak rozpracovaný úklid v menu robota zrušte "Zrušit úklid". 

Když robot vysává menší plochu, tak jej ihned po dokončení prvního úklidu opět zapněte a nechte robota znovu vysávat. Takto opakujte bez nabíjení až do úplného vybití baterie, až robot nemůže vysávat a na displeji zobrazuje „Vybitá baterie, prosím nabij mě“.

3) Plně vybitého robota umístěte na jeho nabíjecí základnu na 10-12 hodin, nejlépe přes noc. I když bude svítit nepřerušovaně zelená (indikuje plné nabití), přesto nechte robota stále na nabíjecí základně a vyčkejte, než uplyne 10-12 hodin.

4) Opakovaně zapněte robota bod 2) a nechte jej vysávat až do úplného vybití baterií. Tento cyklus zopakujte celkem 3x nejlépe 5x.

S plně nabitou baterií vydrží Neato XV vysávat 45 - 60 minut / Neato Botvac 60 – 90 minut v závislosti na typu podlahy.

Kalibraci doporučujeme provádět ve vaší přítomnosti tak, abyste se vždy ujistili, že robot je plně vybitý. Nabíjecí stanici je dobré odpojit a postavit na stůl, aby se robot nemohl během vysávání dobíjet. Když dáte robota nabíjet ujistěte se, že robot nemá rozpracovaný úklid, aby po dobití baterie ze základy nevyjel douklízet zbytek místnosti. Tím by nebylo dodrženo nabíjení 10 a více hodin.

 

Rekalibrace používaných baterií

Baterii Neata můžete znovu kalibrovat a tím prodloužit její životnost. Pokud jste zaznamenali zkrácení doby provozu vysavače o 30 a více minut nebo asi po 7 měsících provozu baterie doporučujeme baterii rekalibrovat.

1) Vypínač baterie přepněte do polohy OFF. Vypínač je umístěný pod prachovou nádobou vašeho vysavače.

2) Odšroubujte kryt baterií (Neato XV - dva kryty u každého kolečka jeden, Neato Botvac - jeden kryt u kartáče), odpojte konektor baterie (Neato XV - konektor obou baterií) a za 10 vteřin znovu zapojte. Kryt baterie zašroubujte.

3) Přejděte k LCD displeji a stiskněte MENU / PODPORA / NOVÁ BATERIE

Následně pokračujte kalibrací baterie, tak jako u nového robota. 3x až 5x zopakujte cyklus plného nabití a úplného vybití.


Instalace nových baterií

Postup je stejný jako u rekalibrace používaných baterií s tím rozdílem, že namísto starých baterií zapojíte baterii novou. V menu robota zvolte PODPORA / NOVÁ BATERIE. Tento krok je velmi důležitý, protože robotovi je nutné sdělit, že má novou baterii. Respektive tím smažete uložená data o staré baterii.

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace